Ustawianie anten Warszawa

Profesjonalne ustawienie anteny

Przy odbiorze telewizji satelitarnej za pomocą zestawu cyfrowego niezwykle ważne jest jej prawidłowe zainstalowanie na dachu, elewacji lub balkonie oraz jej prawidłowe ukierunkowanie. Precyzyjne wykonanie instalacji anteny pozwoli zapobiec szeregowi czynników zakłócających prawidłowy odbiór programów np. brak lub zawieszanie obrazu bądź szatkowanie, zapewni również poprawne działanie całego zestawu. Aby zapewnić Państwu w pełni profesjonalną usługę, korzystamy ze specjalistycznych narzędzi, dzięki którym mamy pewność, że nasi Klienci będą mogli korzystać z doskonałej jakości obrazu.

Usługa ustawienia anteny i jej montażu

Nasza usługa instalacji anteny, zawiera w sobie wszystkie najważniejsze czynności, które pozwolą Państwu korzystać z odbioru telewizji satelitarnej. Cały proces rozpoczynamy od wybrania odpowiednich materiałów, które pozwolą nam umieścić zamocowane urządzenia w ścianie zewnętrznej budynku, aby uniemożliwić zmianę jego położenia na skutek działania negatywnych warunków atmosferycznych lub ptactwa. Do wykonania konstrukcji wykorzystujemy tylko najlepszej jakości przyrządy, zapewniające pełną stabilność odbiornika na długie lata.

Jak dobrać antenę?

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest wybór dostawcy platformy telewizji cyfrowej takich jak np. Canal+, Cyfrowy Polsat, Orange lub telewizja na kartę. Dodatkowo także przed wykonaniem montażu obowiązkowo należy dobrać także rodzaj anteny, uchwytu, konwertera, odpowiedniego przewodu aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku przez cały czas ich działania. Najpopularniejsze w Polsce anteny łączą się z satelitami umieszczonymi bardzo blisko siebie, dzięki czemu mamy możliwość odbierania wielu kanałów w ramach jednej usługi. Również wielkość instalowanego sprzętu ma znaczenie. Anteny w naszym kraju mają zwykle od 80 do 120 cm szerokości, dzięki czemu zapewniony jest stabilny odbiór sygnałów.

Instalacja w najlepszej pozycji

Oferowana i wykonywana przez naszą firmę usługa polega na montażu i ustawieniu anteny satelitarnej przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomiarowego oraz wskaźnika poziomu sygnału. Jego użycie jest niemal niezbędne, aby móc zapewnić dobrą jakość odbioru obrazu w każdym momencie dnia i w każdych warunkach atmosferycznych, dzięki instalacji urządzenia w najbardziej optymalnej pozycji, pozwalającej na niezakłóconą komunikację z nadajnikiem. Profesjonalne wykonanie gwarantuje prawidłowy odbiór sygnału z satelity, zapewniając najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

Ustawiamy najlepszy możliwy kąt dla danej anteny satelitarnej

Prawidłowe ustawienie anteny satelitarnej jest procesem skomplikowanym i wymagającym specjalistycznej wiedzy ponieważ podczas jej instalacji ważne jest, aby zachować odpowiedni kąt wzniesienia urządzenia. Satelity wysyłające sygnał do naszych domów znajdują się nieco powyżej równika, zatem niezbędna będzie także odpowiednia odchyłka od kierunku południowego, zwana kątem azymutu. Jeżeli usługa zostanie wykonana poprawnie, urządzenie będzie posiadało dodatnie wartości stopnia od kierunku zachodniego, ujemne od wschodniego i wartość 0° od najbardziej optymalnego położenia południowego.

Instalacja urządzenia zgodnie z jego lokalizacją

Każde miejsce na ziemi znajduje się w nieco innym położeniu względem satelit, co musi być brane pod uwagę podczas instalacji anteny. W praktyce jednak dla każdego miasta określa się ogólne kąty azymutu oraz elewacji, odpowiadające położeniu miejscowości. W przypadku miejsc, których nie da się znaleźć w specjalnej tabelce, wykonuje się usługę zgodnie z najbliższym większym ośrodkiem miejskim. Jest to więc proces, w którym możemy zastosować niewielkie uproszczenia, nie wpływające na jakość odbieranego przez sprzęt sygnału.

Prawidłowo wykonana usługa - kontakt z satelitą

Najważniejszym punktem planu podczas montażu i instalacji anten jest sprawdzenie czy urządzenie ma bezpośredni widok na satelitę. Dowolna przeszkoda, taka jak budynek czy drzewo, może sprawić, że wykonanie instalacji urządzenia w konkretnym miejscu będzie pozbawione sensu, gdyż nie dotrze do niego żaden sygnał. Podczas planowania usługi należy zatem sprawdzić dokładnie możliwości komunikacji z satelitą, myśląc również o przyszłości. Jeżeli nieopodal rosną nawet niewielkie drzewka, trzeba je uwzględnić podczas analiz, aby nie okazało się, że po kilku latach ich wzrostu staną się przeszkodami nie do pokonania i trzeba będzie od nowa przeprowadzać cały proces instalacji.

Odbieraj najlepszy sygnał satelitarny od czołowych platform

montujemy anteny: Canal+, NC+, Cyfrowy Polsat, Orange, Videostrada, Livebox

Odpowiednie wykonanie i instalacja anten umożliwiają odbiór czołowych platform cyfrowych, takich jak Canal+, NC+, Cyfrowy Polsat, FTA niekodowane, Orange T.P.S.A. - Videostrada Livebox i innych. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnej usługi, będą Państwo mieli pewność, że każda z nich zadziała bez zarzutu, oferując jedynie najwyższą jakość obrazu, pozbawioną śnieżenia, zacięć lub pikselizacji wyświetlanych treści.

Skomplikowany proces oraz wymóg posiadania specjalistycznej wiedzy i urządzeń sprawiają, że warto korzystać z usług profesjonalistów podczas montażu anteny. Instalacja urządzenia z pominięciem jednego z najważniejszych punktów może nawet sprawić, że nie dotrze do niego żaden sygnał, przez co użytkownik będzie narażony na dodatkowe koszty ponownego wykonywania montażu. Najlepiej od razu zniwelować ryzyko, wybierając usługi świadczone przez wykwalifikowanych fachowców, którzy sprawdzą każdy szczegół i zapewnią prawidłowe działanie anteny.

Przy odbiorze telewizji satelitarnej za pomocą zestawu cyfrowego niezwykle ważne jest, aby antena satelitarna była możliwie dokładnie ustawiona. Precyzyjne ustawienie anteny zapobiega szeregowi czynników zakłócających prawidłowy odbiór programów np. brak obrazu, zawieszanie obrazu, szatkowanie. Zapewnia również poprawne działanie całego zestawu.

Niezbędne przy profesjonalnych ustawieniach anten są przyrządy pomiarowe i wiedza.

Oferowana przez naszą firmę usługa polega na ustawieniu anteny satelitarnej przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Profesjonalne ustawienie gwarantuje prawidłowy odbiór sygnału z satelity przez antenę.

Odpowiednie ustawienie anteny umożliwia odbiór - Platform cyfrowych: Canal +, NC+,Cyfrowy Polsat,Cyfra+, FTA niekodowane, Orange T.P.S.A. – Videostrada Livebox, Telewizja na kartę